• Kontrast strony

W szkole podstawowej „Tokarnia”, dnia 23 maja 2024 r. zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Slang młodzieżowy”. Używanie slangu jest trochę jak moda, która pojawia się i mija wraz z dekadami. Nastolatkowie używają slangu tworząc w ten sposób swoją tożsamość, wyrażając swoją identyfikację z wybranymi grupami społecznymi oraz w celach zaznaczenia własnej granicy od świata dorosłych.

Zrozumienie młodzieżowego slangu może być kluczem do lepszego zrozumienia się nawzajem i zbliżenia się. Warto więc otworzyć się na ten tajemniczy język, zgłębiać jego tajniki i dążyć do lepszej komunikacji międzypokoleniowej. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze są szacunek, zrozumienie i autentyczność.

Wymieniono się poglądami swojego slangu, jak było kiedyś, a jak młodzieżowy slang zmieniał się na przestrzeni lat. Co miało wpływ na jego rozwój i czy młodzież używa go tylko do komunikacji między sobą, czy także podczas rozmów oficjalnych? Dlaczego młode osoby w ogóle go używają? Czy czerpią z tego jakieś korzyści? Na te i inne pytania znaleziono odpowiedzi podczas zajęć nt. kodu młodości. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

Autor tekstu: Ewa Zych
Autor zdjęcia: Kamila Głowala

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.