„Czasem tak niewiele trzeba, By przychylić komuś nieba, Szczery uśmiech, małe dary, To są przedświąteczne czary!, By się ziemia stała rajem

Zostań Świętym Mikołajem!”

W związku z realizacją wojewódzkiej inicjatywy „Zostań Świętym Mikołajem” oraz w ramach zadań wynikających z kalendarza adwentowego młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu udała się z wizytą do Dziennego Domu Pobytu w Łazach.

Zostań Świętym Mikołajem 2

Zostań Świętym Mikołajem 4Obchodzone niedawno Mikołajki były wspaniałą okazją, żeby obdarować seniorów własnoręcznie przygotowanymi przez młodzież prezentami. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz jakie zapomniane już teraz tradycje były kultywowane w czasach młodości seniorów.

Spotkanie, które przebiegło w miłej atmosferze, zakończyło się złożeniem sobie nawzajem życzeń z okazji zbliżających się Świąt. Na młodzież czekała również mała niespodzianka. Zostali przez seniorów obdarowani pysznymi własnoręcznie zdobionymi pierniczkami.

Autor tekstu: Anna Hajduczek – wychowawca OSiW w Iwoniczu

Autor zdjęć: Sabina Kilar- kierownik internatu OSiW w Iwoniczu

Joanna Lorenc, Monika Rajnik – opiekun DDP w Łazach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.