• Kontrast strony

Cykliczne zajęcia na wirtualnej strzelnicy uczą nie tylko, jak obsługiwać broń, ale również, jak radzić sobie w stresujących sytuacjach i trudnych warunkach. Jest to szczególnie ważne w obecnie panującym na świecie chaosie. W związku z tym młodzież z 9-10 Hufca Pracy w Krośnie wspólnie z wychowawcą Barbarą Ukleją wzięła udział w takich zajęciach.

Zabawa na wirtualnej strzelnicy jest bardzo ciekawym doświadczeniem - doskonali umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią, wspólnego wykonywania zadań strzeleckich, pomaga wyćwiczyć refleks, opanowanie i koncentrację. Jest też elementem edukacji dla bezpieczeństwa, by wirtualna zabawa nie przeobraziła się w złą i niebezpieczna grę o prawdziwe życie.

Mamy nadzieję, że wizyta młodzieży na strzelnicy i przekazane cenne informacje będą służyć im w życiu i wykorzystywane będą w dobrym celu. Nawet w tak trudnym temacie, jakim jest nauka strzelania, poznawania różnego rodzaju broni i amunicji ufajmy, że pozostanie on tylko wykorzystany teoretycznie.

ZAJĘCIA NA WIRTUALNEJ STRZELNICY 2ZAJĘCIA NA WIRTUALNEJ STRZELNICY 3Autor tekstu i zdjęć: Barbara Ukleja, wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.