• Kontrast strony

Po raz kolejny uczestnicy z 9-17 Hufca Pracy w Stalowej Woli zaangażowali się w pomoc Fundacji „Kocia Wyspa”. Tym razem uczynili to w ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP „Siła jest w nas- Pomoc Braciom Mniejszym”.

Głównym celem przedsięwzięcia było ugruntowanie wśród młodych ludzi przekonania o konieczności pomagania, szanowania zwierząt i ich praw. Młodzież zaangażowała się w zbiórkę karmy, zabawek i środków czystości przydatnych do przetrwania zwierząt w schroniskach.

Z wizytą w Fundacji Kocia Wyspa 1Z wizytą w Fundacji Kocia Wyspa 2Zwieńczeniem akcji była wizyta w stalowowolskiej Fundacji „Kocia Wyspa”, która zajmuje się pomocą bezdomnym i wolno żyjącym kotom. Rolą tej organizacji jest skoordynowanie różnych form pomocy, ale też szerzenie świadomości i empatii w stosunku do zwierząt. Za środki pozyskane ze zbiórek i darowizn finansują leczenie i karmienie kotów bezdomnych i wolnożyjących. Konieczne jest również przeprowadzanie kosztownych sterylizacji, aby ograniczyć populację i tym samym zjawisko bezdomności.

Pracownicy Fundacji przybliżyli młodzieży szczegóły dotyczące swej pracy i opowiedzieli wiele ciekawostek na temat funkcjonowania placówki. Odwiedziny w schronisku były znakomitą okazją do kształtowania wartości takich, jak szacunek do zwierząt i wrażliwość na ich los. Oczywiście możliwość niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym zwierzakom była dla uczestników jak zawsze ogromnym źródłem satysfakcji.

Tekst i zdjęcia: Jakub Holcel- Starszy wychowawca

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.