• Kontrast strony

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od nauki i pracy, regeneracja dla ciała i duszy. Pamiętajmy jednak, że każdy moment spędzania wolnego czasu może nieść za sobą nieprzewidziane i niebezpieczne zdarzenia. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, jak co roku przypominamy młodzieży o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, nad wodą oraz w każdym miejscu, gdzie będą spędzać wymarzony wolny czas. Przeprowadzone przez wychowawcę Barbarę Ukleję zajęcia na ten temat uświadomiły młodzieży z krośnieńskiego 9-10 Hufca Pracy, jak ważną rolę w każdym miejscu odgrywa zdrowy rozsądek.

Przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa, ale w obecnych czasach musimy również pamiętać o bezpieczeństwie w bardziej zaawansowanym tego słowa znaczeniu. Dlatego też podczas zajęć wyświetlono film oraz wielokrotnie przypominano o różnych wybranych z życia przykładach nieuwagi i rutyny. Zachowania te mogą przyczynić się do stracenia czujności, będąc zaoferowanym nową sytuacją czy nowy miejscem bardzo łatwo możemy stać się ofiarą oszustwa lub kradzieży.

Zawsze musimy pamiętać, aby komuś bliskiemu przekazać, gdzie i z kim się wybieramy, na jak długo i gdzie się zatrzymujemy. Są to podstawowe informacje, które mogą okazać się bardzo przydatne w sytuacji zagrożenia lub potrzeby niesienia pomocy.

Bardzo ważną kwestią jest też zachowanie czujności i nie ujawnianie bez potrzeby swoich danych osobowych. Może przyczynić się do ich wykorzystania do działania niezgodnego z prawem.

Wakacje to bardzo szczególny czas, który wykorzystujemy na wypoczynek i naładowanie baterii, aby w odpowiedniej formie móc wrócić do nauki czy pracy. Korzystajmy więc, relaksujmy się i oddajmy letniemu szaleństwu, jednak wszystko to w ramach bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Najważniejsze jest to, aby wszyscy wrócili do domu szczęśliwie i bezpiecznie.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Ukleja ,wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.