• Kontrast strony

13 maja uczestnicy II klasy wielozawodowej 9-10 Hufca Pracy wybrali się wraz z wychowawcami Sylwią Pękalską i Moniką Delikat do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie na Tydzień Bibliotek. Ta ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana jest od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Tegoroczne hasło „Biblioteka- miejsce na czasie” podkreśla konieczność ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, uwzględnia nowe trendy, ale także eksperymentuje z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury. Młodzież z krośnieńskiego Hufca zapoznała się z ciekawą ofertą czytelniczą , a następnie uczestniczyła w warsztatach zatytułowanych „Klik… a potem co??” na temat zagrożeń czyhających w sieci, a przede wszystkim o bezpiecznym poruszaniu się w przestrzeni cyfrowej.

Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie podsumowującym wiedzę z odbytych warsztatów.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KROŚNIE 2TYDZIEŃ BIBLIOTEK W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KROŚNIE 4Autor tekstu i zdjęć: st. wychowawca 9-10 Hufca Pracy Sylwia Pękalska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.