• Kontrast strony

Znalezienie idealnie dopasowanego do naszej osobowości zajęcia jest niezwykle ważne, jeżeli zależy nam na zawodowym spełnieniu, poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności. Nie da się ukryć, że im mniejsze są nasze predyspozycje do wykonywania danych obowiązków, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziemy radzić sobie tak dobrze, jak byśmy tego chcieli.

W związku z tym chcąc ukierunkować uczestników 9-10 Hufca Pracy w Krośnie  11 czerwca wychowawca Barbara Ukleja zorganizowała spotkanie w klasie III W z doradcą zawodowym Bernadettą Stachyrak z Młodzieżowego Centrum Kariery w Iwoniczu. Podczas zajęć uczestnicy rozwiązywali opracowany przez amerykańskiego psychologa Johna Lewisa Hollanda test składający się z 90 pytań, który miały na celu określenie im zawodowego typu osobowości. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza dla osób, które myślą o przebranżowieniu lub wybraniu konkretnego zawodu dla siebie.

TESTY PREDYSPOZYCJI ZAWODOWEJ W KLASIE III W 2Każdy z nas wybierze ścieżkę kariery według własnych preferencji i możliwości. Większością będą kierować ambicje, aspiracje, niekiedy marzenia. My polecamy jednak inny sposób – a mianowicie określenie swojej osobowości zawodowej. Znając ją łatwiej będzie nam dopasować zawód do naszego charakteru. A wtedy o zawodowy sukces będzie trochę łatwiej.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Ukleja, wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.