• Kontrast strony

Z okazji 104 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu postanowiła uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka, który w 2011 roku został wybrany na patrona Ochotniczych Hufców Pracy.

Św. Jan Paweł II w szczególny sposób upodobał sobie młodzież, niejednokrotnie do młodych ludzi zwracał się mówiąc, że są „nadzieją świata oraz Jego nadzieją”. Potrafił z łatwością nawiązać z młodzieżą bezpośrednie i przyjacielskie relacje. Nie był obojętny na problemy młodych ludzi, szczerze się interesował nurtującymi ich sprawami. Zainaugurował także Światowe Dni Młodzieży, które do tej pory cieszą się ogromną popularnością.

Nic dziwnego więc, że pamięć o Janie Pawle II jest ciągle żywa w sercach wielu młodych ludzi, a w szczególności Polaków. Młodzież z OSiW w Iwoniczu również pamiętała o swoim patronie i w dniu Jego urodzin postanowiła udać się pod pobliski pomnik, aby zapalić znicze i położyć kwiaty. Bowiem tak jak wcześniej Papież pamiętał o młodych, tak teraz oni starają się kultywować pamięć o Nim.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Hajduczek – wychowawca OSiW w Iwoniczu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.