• Kontrast strony

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt narodowych w Polsce. Obchodzone jest na cześć jej uchwalenia w 1791 roku przez Sejm Czteroletni. O znaczeniu tego dokumentu z młodzieżą w 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie rozmawiała wychowawczyni Barbara Ukleja.

Konstytucja 3 Maja była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą - po amerykańskiej - na świecie. Dzięki zawartym w niej regulacjom wprowadzono wiele zmian w ustroju politycznym i społecznym kraju - przekształciła państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Oprócz dyskusji na temat przyczyn i skutków uchwalenia Konstytucji uczestnicy obejrzeli również film.

Zajęcia przeprowadzone w tej formie wnoszą bardzo dużo satysfakcji dla wychowawcy, gdyż od razu można przedyskutować poruszany temat oraz dla młodzieży, która wyraża zainteresowanie i aktywnie włącza się do zajęć.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Ukleja, wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.