4 stycznia przypada Dzień Spaghetti. Choć to włoskie danie, to znane i uwielbiane jest na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Święto Makaronu obchodzone jest prawie na całym świecie, zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Jak powstało spaghetti? Do dziś ta historia otoczona jest tajemnicą. Długi makaron pochodzić może z Dalekiego lub Bliskiego Wschodu – Chin albo Pakistanu – i stamtąd trafił do Włoch dzięki znanemu podróżnikowi Marco Polo.

ŚWIATOWY DZIEŃ SPAGHETTI ZA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W OSIW IWONICZ 1ŚWIATOWY DZIEŃ SPAGHETTI ZA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W OSIW IWONICZ 2Długie i cienkie spaghetti jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów makaronów na całym świecie. Dlatego na ostatnich zajęciach praktycznych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu młodzi kucharze z klasy pierwszej ćwiczyli przyrządzanie właśnie z tego typu makaronu.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ SPAGHETTI ZA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W OSIW IWONICZ 4ŚWIATOWY DZIEŃ SPAGHETTI ZA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W OSIW IWONICZ 6Młodzież podczas zajęć przygotowała oprócz tradycyjnego spaghetti bolognese również spaghetti z sosem szpinakowym z kurczakiem i prażonym słonecznikiem oraz spaghetti z kalafiorem, boczkiem i pistacjami.

ŚWIATOWY DZIEŃ SPAGHETTI ZA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W OSIW IWONICZ 7ŚWIATOWY DZIEŃ SPAGHETTI ZA ZAJĘCIACH PRAKTYCZNYCH W OSIW IWONICZ 3AUTOR ARTYKUŁU: Mariusz Szymczakowski – kierownik warsztatów szkoleniowych

AUTOR ZDJĘĆ: Agnieszka Krupa – instruktor ds. szkolenia zawodowego

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.