• Kontrast strony

Stres towarzyszy człowiekowi przez całe życia. Może dotknąć każdego z nas, ale okazuje się, że w obecnym czasie to właśnie młodzi ludzie są najmniej odporni na sytuacje stresowe, które napotykają na swojej życiowej drodze. Ważne jest, aby pokazać im sposoby radzenia sobie ze stresem.

Przykładem tego może być realizowany w 9-19 Hufcu Pracy w Dębicy program edukacyjno – profilaktyczny pn. ,,Stres – jak sobie z nim radzić’’. Jego głównym celem jest dostarczenie młodzieży wiedzy na temat tego , czym jest stres, jakie są jego przyczyny i objawy oraz nabycie przez młode osoby umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Uczestnicy poznają również techniki relaksacyjne, dzięki którym łatwiej jest pokonać stres.

smartSTRES JAK Z NIM ŻYĆ 3Autor tekstu: Wiesław Wiktor, starszy wychowawca, 9-19 HP Dębica

Autor zdjęć: Ewelina Stadnik - Czarnik, wychowawca, 9-19 HP Dębica

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.