• Kontrast strony

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą święta jest zwrócenie uwagi na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, promowanie praw osób do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa o tej chorobie. Symbolem Zespołu Downa są skarpetki „nie do pary”, które symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe.

Z okazji tego święta uczestnicy 9-8 Hufca Pracy w Sanoku przyszli do szkoły w skarpetkach, które nie pasują do siebie. Odbyły się również zajęcia, podczas których młodzież poznała fakty i mity związane z zespołem Downa oraz uczące tolerancji dla ludzi, którzy zmagają się z różnymi problemami np. zdrowotnymi.

Skarpetka nie do pary w sanockim Hufcu 2Skarpetka nie do pary w sanockim Hufcu 3Skarpetka nie do pary w sanockim Hufcu 4Skarpetka nie do pary w sanockim Hufcu 5Autor tekstu i zdjęć: Justyna Solon starszy wychowawca 9-8 HP w Sanoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.