Spacer po Rzeszowie to świetna okazja, aby poznać zarówno historyczne, jak i nowoczesne oblicze tego dynamicznie rozwijającego się miasta. W perspektywie ostatnich 20 lat, w czasie których Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, stolica województwa podkarpackiego bardzo się zmieniła. Obecnie oferuje wiele atrakcji, które przyciągają zarówno młodych ze względu na innowacyjność, jak również turystów zainteresowanych zabytkową architekturą.
Chcąc zainteresować młodzież nowymi inwestycjami miasta Rzeszowa współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej powstała inicjatywa 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie „ Polska w Unii Europejskiej - 20 lat razem”, w ramach której zorganizowano wycieczkę na terenie miasta dla uczestników Hufca z Zespołu Szkół Nr 3 z Łańcuta.
Aby lepiej zrozumieć historię miasta, uczestnicy spotkali się na Starym Rynku, by zapoznać się z najważniejszymi zabytkami. Wraz z wychowawcami młodzież przeszła ulicą 3 Maja oraz słynną Aleją Kasztanową, odwiedziła również Fontannę Multimedialną i Pałac Lubomirskich. Ostatnim punktem wycieczki był punkt widokowy na jednym z rzeszowskich tarasów, z którego można było podziwiać Bulwary nad Wisłokiem, ścieżki rowerowe, place zabaw i inne obiekty biznesowo-naukowe będące symbolem prężnie rozwijającego się europejskiego miasta.
Spacer po Rzeszowie był wspaniałą okazją do odkrywania uroków Rzeszowa łączącego bogatą tradycję i historię oraz innowacyjność i nowoczesność w perspektywie ostatnich 20 lat.
Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias- komendant 9-1 HP