• Kontrast strony

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i wyjazdami zagranicznymi uczestnicy 9-9 Hufca Pracy wzięli udział w zajęciach z Edytą Wilusz, pośrednikiem pracy Młodzieżowego Biura Pracy w Krośnie.

W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się, że handel ludźmi to jeden z najbardziej okrutnych rodzajów przestępczości. Jest ściśle związany z nielegalną imigracją i nielegalnym zatrudnianiem cudzoziemców. Ofiarami handlarzy padają dzieci, dorośli, kobiety i mężczyźni. W związku z dużą liczbą młodych osób poszukujących szybkiego zatrudnienia za granicą istnieje ryzyko, że mogą one paść ofiarą grup przestępczych rekrutujących właśnie do pracy przymusowej.

Uczestnicy zostali poinformowani o tym, jak bezpiecznie szukać pracy, jak nie zostać wykorzystanym oraz do kogo należy się zwrócić w razie potrzeby.

Autor tekstu: Maciej Wojdyła, st. wychowawca 9-9 HP-DK Krosno

Autor zdjęcia: Marcin Ślązak, st. wychowawca 9-9 HP-DK Krosno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.