• Kontrast strony

Przemoc nie musi być tylko fizyczna! Obrażanie, obwinianie, wyzywanie, krytykowanie, wyśmiewanie to przykłady przemocy psychicznej. Uczestnicy stalowowolskiego  9-17 Hufca Pracy podczas zajęć przygotowanych przez kadrę wychowawczą zapoznali się z różnymi jej obliczami.

Wspólnym mianownikiem wszystkich form przemocy jest poczucie krzywdy i niesprawiedliwości osoby prześladowanej. Na zajęciach wychowawczych, które zostały przeprowadzone w ramach Inicjatywy „Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić”, został szczególnie podkreślony fakt, że agresja fizyczna, przemoc psychiczna , a także cyberprzemoc to powszechne zjawiska wśród młodych ludzi. Najczęściej do grup ryzyka ofiar przemocy w szkole należą uczniowie mniej popularni, osamotnieni, nie mogący liczyć na wsparcie i pomoc innych.

Uczestnicy na zakończenie zajęć wykonali plakat i zrobili gazetkę pod hasłem: „Nie bądź obojętny na przemoc rówieśniczą! Reaguj!” Tylko skuteczne działania mogą ochronić siebie i innych przed agresją.

NIE KRZYWDŹ I NIE DAJ SIĘ KRZYWDZIĆ W 9 17 HP STALOWA WOLA 2Autor tekstu i zdjęć : Beata Froń starszy wychowawca 9-17 HP Stalowa Wola

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.