Ferie zimowe to czas uwielbiany przez wszystkich uczniów. To wymarzony okres odpoczynku od nauki i beztroskiego leniuchowania, a dla aktywnych możliwość kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Młodzież z tarnobrzeskiego 9-15 Hufca Pracy, choć na chwilę mogła oderwać się od swoich codziennych obowiązków – pracy czy nauki. Czas wolny, który mieli do dyspozycji mogli spędzić aktywnie i ciekawie  dzięki zajęciom przygotowanym przez kadrę hufca.

Na ściance wspinaczkowej 1Na ściance wspinaczkowej 4Na ściance wspinaczkowej 6Na ściance wspinaczkowej 7Pierwszy tydzień ferii obfitował w moc atrakcji. Oprócz warsztatów plastycznych i mydlarskich młodzież wraz z wychowawcami udała się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Tarnobrzeska ścianka liczy 17 metrów wysokości, znajduje się na niej ponad 20 tras o różnym stopniu trudności. Obecnie jest tam  zamontowanych 11 lin do asekuracji górnej („na wędkę”) oraz 10 tras z expresami do wspinaczki z asekuracją dolną. Można się również na ściance sprawdzić w wspinaczce szybkiej z automatyczną asekuracją.

Młodzież szybko złapała „wspinaczkowego bakcyla”, pokonując własne bariery fizyczne i psychiczne takie jak np. lęk wysokości. Taka forma aktywnego spędzania czasu wspomaga rozwój psychoruchowy i rozwija kompetencje przestrzenne.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Smolarska, komendant 9-15 HP w Tarnobrzegu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.