• Kontrast strony

Handel ludźmi - nazywany również współczesnym niewolnictwem - jest poważnym przestępstwem i nieprzestrzeganiem podstawowych praw i godności człowieka. To nie tylko przymuszanie do pracy czy prostytucji ale również zmuszanie do żebractwa i ograniczanie wolności oraz zmuszanie do innych przestępstw.

Uczestnicy 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie wraz z wychowawcami mieli okazję odwiedzić ESCAPETRUCK, który przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rzeszów zawitał do stolicy Podkarpacia. Escapetruck to nowatorski i nietypowy projekt, który poprzez wykreowanie sztucznej rzeczywistości w formie wirtualnej zabawy odzwierciedla prawdziwe historie i losy bohaterów, którzy padli ofiarą przestępczego procederu. To innowacyjna forma edukacjno-profilaktyczną, przestrzegającą przed realnym zagrożeniem o zasięgu globalnym, jakim jest zorganizowany handel ludźmi .

OHP w ramach akcji informacyjnych przeprowadza szereg działań podnoszących u młodzieży świadomość takich zagrożeń. Współpracuje również z różnymi organizacjami zajmującymi się edukacją i przeciwdziałaniem takim zjawiskom.

HANDEL LUDŹMI JAK UCIEC OD HORRORU 2HANDEL LUDŹMI JAK UCIEC OD HORRORU 6HANDEL LUDŹMI JAK UCIEC OD HORRORU 3HANDEL LUDŹMI JAK UCIEC OD HORRORU 5Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias- komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.