Ferie zimowe, które w tym roku rozpoczęły się 29 stycznia, a skończyły 11 lutego już za nami. Jak co roku kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Jarosławiu zaplanowała kilka ciekawych propozycji, by młodzież spędziła je w interesujący i korzystny dla siebie sposób.

Pierwszy tydzień rozpoczęto Giełdą Pracy na stanowisko kelnera/kelnerki. Dla szukających pracy to możliwość nabycia nowych doświadczeń, a dla pracodawców skuteczna możliwość pozyskania nowego pracownika. Kolejnego dnia na zajęciach grupowych z doradcą zawodowym uczestnicy określali swoje preferencje zawodowe do wykonywania konkretnego typu profesji oraz poznali wskazówki do sporządzenia dokumentów aplikacyjnych.

FERIE 2024 W MCK JAROSŁAW 1FERIE 2024 W MCK JAROSŁAW 3W ramach Dnia Otwartego jednostki specjaliści rozwoju zawodowego przeprowadzili seminarium pn. „Handel ludźmi i współczesne niewolnictwo”. Była to też okazja do popularyzacji usług oferowanych przez jednostkę z zakresu pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego i szkoleń zawodowych, a także zapoznania młodzieży z warunkami udziału w projekcie „Odpowiedzialni za przyszłość”

FERIE 2024 W MCK JAROSŁAW 4jpgKonsultacje indywidualne, które odbywały się co dzień, wyposażyły młodzież w potrzebne informacje związane z ogólnie pojętym rynkiem pracy, rozwinięciem umiejętności koniecznych do przygotowywania i sporządzania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacją oraz wyszukiwaniem odpowiednich ofert pracy na rynku lokalnym i europejskim.

Autor tekstu: Bożena Szczupak - pośrednik pracy, MCK Jarosław, Barbara Wojtowicz - doradca zawodowy, MCK Jarosław

Autorzy zdjęć: Barbara Wojtowicz – doradca zawodowy MCK Jarosław, Bożena Szczupak - pośrednik pracy, MCK Jarosław

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.