• Kontrast strony

Dzień Europy obchodzony jest co roku 9 maja. Jego celem jest uczczenie pokoju i jedności oraz upamiętnienie podpisania deklaracji Schumana. To najważniejsze święto europejskich państw, będące oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. 

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu ten ważny dzień był dla uczestników doskonałą okazją do przypomnienia wiadomości o Unii Europejskiej. Podczas zajęć uczniowie stworzyli gazetkę prezentującą zasady działania organizacji, jej powstanie, najważniejsze instytucje, cele i wartości oraz  symbole.

W 2024 r. przypada 20. rocznica przystąpienia Polski do europejskiej wspólnoty. Wydarzenie to stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji na temat korzyści płynących z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Po wspólnych rozmowach młodzież jednogłośnie stwierdziła, iż masz kraj doświadczył ogromnego rozwoju: gospodarczego, społecznego i kulturowego. Otworzyły się przed nami nowe możliwości, które pozwoliły na budowę silniejszego i bardziej nowoczesnego państwa.

Autor tekstu/zdjęć: Karolina Jakieła - wychowawca OSiW Iwonicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.