• Kontrast strony

Aktywność fizyczna stanowi niezbędny element życia każdego człowieka. Jest szczególnie ważna w przypadku dzieci i młodzieży, ponieważ ruch jest kluczowym czynnikiem warunkującym prawidłowość procesów rozwojowych oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu schorzeń w wieku dorosłym. Korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie , ale także na rozwój psychiczny i społeczny młodego człowieka, a przy tym stanowi świetną zabawę.

5 czerwca uczestnicy jarosławskiego 9-12 Hufca Pracy wzięli udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych nordic walking, polegających na marszu ze specjalnymi kijami. Ich celem było propagowanie wśród młodzieży sportu i aktywności fizycznej, promowanie aktywnego stylu życia oraz zdrowego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nordic walking to sport mobilizujący wiele mięśni, ale odciążający przy tym stawy i kręgosłup. Spacer z kijkami to aktywność fizyczna przeznaczona dla osób w różnym wieku. Dla dzieci i młodzieży  może to być nie lada atrakcja. To nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale również okazja do spotkań towarzyskich. To dobry sposób na schudnięcie, ale również technika rehabilitacyjna.  Nordic walking to także forma dbania o kondycję.

Przedsięwzięcie odbyło się ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności pn. „Dzień Dziecka na sportowo”.

Autor tekstu i zdjęcia: Wiesława Kamińska, starszy wychowawca 9-12 Hufca Pracy Jarosław

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.