• Kontrast strony

29 kwietnia w 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie starszy wychowawca Sylwia Pękalska przeprowadziła w klasie drugiej wielozawodowej kolejne już zajęcia z programu wojewódzkiego o cyberprzemocy.

W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu i portali społecznościowych młodzież nagminnie spotyka się z hejtem w sieci. Dlatego prowadząca na wstępie przypomniała, czym jest to zjawisko. To przemoc z użyciem urządzeń elektronicznych takich jak telefon czy komputer. Jej celem zawsze jest wyrządzanie krzywdy drugiej osobie nękając ją, prześladując czy dręcząc w Internecie. Uczestnicy krośnieńskiego Hufca żywo włączyli się do dyskusji i głośno wypowiadali się w omawianym temacie.

Podsumowując wychowawczyni zwróciła uwagę, iż nikt nie może czuć się bezkarny w sieci, informując młodzież, które paragrafy z Kodeksu Karnego odnoszą się do omawianej sytuacji.

Autor tekstu: Sylwia Pękalska, starszy wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Krosno

Autor zdjęć: Jolanta Ochęduszko, wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Krosno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.