• Kontrast strony

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu nie zwalnia tempa i prężnie działa w ramach realizacji inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności "Pomoc Braciom Mniejszym". Zbiórka karmy nadal trwa, jednak uczestnicy nie ograniczyli się tylko do takiej formy pomocy zwierzakom czekającym na nowy dom. Postanowili dla potrzebujących czworonogów wybudować budę, która może stać się schronieniem dla bezdomnego pieska do czasu aż znajdzie nowych, kochających właścicieli.

Uczestnicy zdobywający praktyczne umiejętności w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie pod czujnym okiem instruktora Mateusza Boczara przez cały miesiąc intensywnie pracowali, aby buda była jak najlepiej wykonana i dobrze spełniała swoją funkcję. Dużą wagę przywiązano do odpowiedniego doboru materiałów. Młodzi monterzy nie zapomnieli również o ociepleniu, aby przyszłemu mieszkańcowi nie straszne były złe warunki pogodowe. Prace są już prawie na ukończeniu i wkrótce pojedziemy do schroniska przekazać to, co udało się nam zebrać w trakcie trwania akcji.

Wspólna praca nad budową budy była nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale przyniosła młodzieży wiele satysfakcji. Nic tak bowiem nie cieszy, jak możliwość zrobienia czegoś dobrego.

Autor tekstu: Anna Hajduczek - wychowawca w OSiW w Iwoniczu.

Autor zdjęć: Anna Hajduczek - wychowawca

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.