• Kontrast strony

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej to stosunkowe ,,młode” święto, ponieważ zostało ustanowione przez Komisję Europejską w 2011roku. Ma ono na celu promowanie komunikacji międzypokoleniowej oraz tworzenie przyjaznej przestrzeni dla wszystkich grup wiekowych.

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu nie zapomniała o promowaniu tego święta. Tym razem wybrała się do Klubu Seniora w Komborni, aby wspólnie z jego podopiecznymi miło spędzić ten dzień. Rozmowom nie było końca. Zarówno Seniorzy jak i uczestnicy OSiW wzajemnie wymienili się poglądami życiowymi i pasjami. Nie zabrakło również wspólnych gier i zabaw.

29.04 EUROPEJSKI DZIEN SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ 2Z pewnością wizytę w Klubie Seniora zapamiętamy na długo. Była to wspaniała lekcja uczącą empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób. Integracja pokoleń sprawiła, że zarówno młodzi , jak i starsi bogatsi są o nowe doświadczenia.

Autor tekstu oraz zdjęć: Sabina Kilar-kierownik internatu OSiW Iwonicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.