• Kontrast strony

Dzień o którym należy pamiętać – Dzień Matki. Choć to wyjątkowe święto pochodzi jeszcze z czasów starożytnych, to na świecie obchodzone jest w różnych terminach i towarzyszą mu różne zwyczaje. W Polsce celebrowany jest on 26 maja. To piękny czas, w którym każdy może podziękować za miłość matki.

Mama jest tylko jedna, ale pomysłów, aby wyrazić jej swoją wdzięczność jest wiele. Grupa młodzieży z dąbrowskiego Hufca Pracy, dnia 21 maja wzięła udział w warsztatach plastycznych. Celem tego przedsięwzięcia było przygotowanie spersonalizowanych, ręcznie wykonanych upominków z okazji przypadającego niebawem Dnia Matki. Uczestnicy postanowili zilustrować tkaninowe torby, które podarują swoim mamom. Na początku zajęć młodzież została zapoznana z zasadami pracy z tkaniną i farbą. Następnie uczestnicy przystąpili do projektowania wzorów, które nanieśli na materiał.

Przekonałam się, że ozdabianie tkanin jest bardzo proste, jeśli używasz odpowiednich narzędzi – powiedziała Paulina, uczestniczka warsztatów.

Jeżeli wykonujesz prezent dla bliskiej osoby, to malowanie staje się naprawdę przyjemnością – dodała Weronika

Dla uczestników takie warsztaty to nie tylko możliwość nabycia nowych umiejętności i samorozwój, ale to również czas pogłębiania relacji rówieśniczych, przyjaźni i przede wszystkim wyrażenia w sztuce swoich uczuć i emocji.

Dla mnie było to przyjemnie spędzone przedpołudnie w dobrym towarzystwie oraz nauka i zabawa jednocześnie – podsumowała Karolina.

 

fot. 2

Fot. 1, 2 Młodzież podczas warsztatów

 

fot. 3

Fot. 3 Efekty pracy warsztatowej

 

Tekst – Grażyna Kochanek
Zdjęcia – Monika Rygulska-Wąż

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.