• Kontrast strony

W dniu 17 maja w krakowskim Hufcu Pracy (al. Skrzyneckiego) odbyły się warsztaty kulinarne „Zdrowo nie znaczy drogo”, realizowane w ramach programu „Przystanek – ZDROWIE”.

Młodzież w trakcie wydarzenia przygotowała posiłki i przekąski z wykorzystaniem wiedzy o zdrowym żywieniu. Uczestnicy przyrządzili sałatkę z gruszką i orzechami, deserki chia z owocami, carpaccio z buraka oraz owocowe koktajle. Zajęcia okazały się idealną okazją do nauki praktycznych umiejętności z zakresu zdrowego gotowania, planowania posiłków i wybierania odpowiednich produktów, a także poznania sposobów na zbilansowaną dietę i wprowadzanie lepszych nawyków żywieniowych. Nadrzędnym celem programu „Przystanek – ZDROWIE” jest zdobycie wiedzy przez młodych ludzi na jego temat i umiejętności dbania o zdrowie własne i społeczności, w której żyją oraz promowanie zachowań prozdrowotnych.

– Warsztaty pozwoliły mi na poznanie smacznych i zdrowych przepisów, które wykorzystam na co dzień – mówi Ola, uczestniczka II rocznika.

 

Fot.2

 

Fot.3

 

Fot.4

Fot. 1, 2, 3, 4 Młodzież podczas warsztatów kulinarnych

Tekst i zdjęcia –  Joanna Belcik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.