• Kontrast strony

Przemoc to zjawisko, które dotyka wielu młodych ludzi na całym świecie. Dziś, kiedy informacje i dezinformacje są na wyciągnięcie ręki, niezwykle ważne jest, aby młodzież miała dostęp do rzetelnej wiedzy na temat zjawisk społecznych, które mogą jej bezpośrednio dotyczyć. 

Aby przeciwdziałać temu problemowi i edukować młode pokolenie, dla uczestników gorlickiego Hufca Pracy zorganizowano zajęcia na temat przemocy domowej. Spotkanie, które odbyło się 4 czerwca, miało na celu zwiększenie świadomości na temat różnych jej form oraz długofalowych skutków. Pogadanka prowadzona przez, Panią Danutę Paszyńską i Panią Justynę Obrzut - doświadczonych specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy z Gorlickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, miała interaktywny charakter. Młodzież dzieliła się swoimi przemyśleniami i dyskutowała, dzięki czemu mogła nie tylko zdobyć wiedzę teoretyczną, ale także zrozumieć, jak zastosować ją w praktyce. Prowadzące podkreślały, że każdy może stać się świadkiem szykanowań i nie można pozostawać obojętnym na cierpienie innych. Uczestnicy dowiedzieli się także, gdzie osoby doświadczające agresji lub jej świadkowie mogą szukać pomocy i wsparcia.

Fot. 1 Uczestnicy podczas zajęć

 

Tekst i zdjęcie – Małgorzata Szpera

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.