• Kontrast strony

Sport to nie tylko piłka nożna, siatkówka, tenis, ale też sporty motorowe. W poniedziałek 24 czerwca uczestnicy nowohuckiej jednostki mieli okazję spróbować swoich sił w wyścigach na torze gokartowym.

Młodzież była spragniona ducha zdrowej rywalizacji oraz wspólnie spędzonego czasu. Młodzi ludzie mogli sprawdzić się jako kierowcy gokartów i spróbować swoich sił w zdobyciu najszybszego okrążenia toru. Jednakże przed rozpoczęciem ścigania musieli przejść szkolenie z zasad, regulaminu oraz systemu flag jakie obowiązują na torze i w trakcie wyścigu. Po odpowiednim przygotowaniu w końcu można było wsiąść do gokarta i zacząć rywalizację.

Był to naprawdę bardzo dobrze spędzony czas. Fajnie się ścigało, na początku musiałem się nauczyć prowadzić gokart i zapoznać z torem, ale później z okrążenia na okrążenie szło mi coraz lepiej –  powiedział na koniec Franciszek.

Fot. 1 Uczestnicy w trakcie szkolenia

 

Fot. 2 Uczestnicy przed wyścigiem

Fot. 2 Uczestnicy przed wyścigiem

Tekst i zdjęcia – Łukasz Wątor

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.