• Kontrast strony

Zamość - miasto w południowej części województwa lubelskiego. Jest jednym z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych województwa. Wpisane jest na światową listę dziedzictwa UNESCO.

To w nim od 24 czerwca dwudziestoosobowa grupa młodzieży z gorlickiego Hufca Pracy przebywa w ramach programu „Wypoczynek z OHP - 2024”. Jednym z celów inicjatywy jest nie tylko rekreacja i relaks, ale także integracja i rozwijanie umiejętności społecznych. Pierwszy dzień upłynął na zakwaterowaniu i zabawach integracyjnych. Piękna pogoda umożliwiła również wyjście na wieczorny spacer i mały rekonesans najbliższej okolicy. W drugim dniu młodzież rozpoczęła dzień od wizyty w Ogrodzie Zoologicznym, gdzie młodzi ludzie mieli okazję podziwiać różnorodne gatunki zwierząt. Z wielkim entuzjazmem uczestnicy podchodzili do wybiegów, gdzie mogli zobaczyć m.in. lwy, tygrysy, małpy oraz żyrafy. Kolejnym punktem programu było wyjście do parku trampolin. Pierwszym etapem była rozgrzewka z instruktorem, następnie młodzież ćwiczyła skoki, przewroty oraz podstawowe akrobacje. Wisienką na torcie okazał się tor gokartowy. Po przeszkoleniu uczestnicy współzawodniczyli między sobą, co spowodowało podniesienie adrenaliny i wywołało pozytywne emocje.

Fot. 1 Wspólne zdjęcie

 

Fot. 2

 

Fot. 3

 

Fot. 4

 

Fot. 5

Fot. 2, 3, 4, 5 Uczestnicy podczas zajęć integracyjnych

 

Fot. 6

Fot. 6 Uczestnicy przed wejściem do ZOO

 

Fot. 7

 

Fot. 8

Fot. 7, 8 W parku trampolin

 

Fot. 9

Fot. 9 Młodzi ludzie podczas jazdy na gokartach

 

Tekst – Justyna Sajchta, Małgorzata Szpera
Zdjęcia – Małgorzata Szpera, Rafał Łażeński, Grzegorz Tumidajewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.