• Kontrast strony

W poniedziałkowe popołudnie, 27 maja uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie, kończący pierwszy rok nauki, wyjechali do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat życia i pontyfikatu Jana Pawła II - Patrona Ochotniczych Hufców Pracy. Przed wejściem do muzeum uczestnicy zgromadzeni przy pomniku Wielkiego Rodaka zapalili symboliczny znicz jako wyraz pamięci i hołdu dla człowieka, który tak wiele zrobił dla narodu polskiego. Zwiedzanie ekspozycji rozpoczęło się od zapoznania młodzieży z pierwszym etapem Jego życia, w którym to młody Karol Wojtyła uczył się i dorastał. Zwiedzając pomieszczenia mieszkalne uczestnicy z dużym zainteresowaniem oglądali przedmioty codziennego użytku, jakimi posługiwał się wtedy ich rówieśnik. Dowiedzieli się także, że ulubionym Jego zajęciem była gra w piłkę nożną. Dalsze zwiedzanie pozwoliło młodzieży zapoznać się z wydarzeniami, które związane były z papieskim pontyfikatem. Największe wrażenie na uczestnikach wywarła ekspozycja poświęcona zamachowi na Jego życie. Dokonania Jana Pawła II pokazały uczestnikom, że był on wielkim Polakiem i patriotą oraz przyjacielem młodzieży. Po zakończeniu zwiedzania młodzi ludzie szeroko komentowali nowoczesne wyposażenie sal muzealnych oraz zgromadzone oryginalne eksponaty. Wrażenia z wizyty w domu papieskim na długo pozostaną w ich pamięci wraz ze świadomością, że mają tak wybitnego patrona.

Fot. 1 Uczestnicy przy pomniku Jana Pawła II w Wadowicach

 

Fot.2

 

Fot.3

 

Fot.4

Fot. 2, 3, 4 Uczestnicy podczas zwiedzania Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

 

Tekst i zdjęcia – Krzysztof Syrek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.