• Kontrast strony

Wyjazd gorlickiej młodzieży na wschód kraju łączył się z wieloma przygotowaniami. Urozmaicony program zorganizowanego wypoczynku dawał możliwości przebywania na łonie natury, odpoczynku, rekreacji oraz poznawania historycznych miejsc Zamościa i jego okolic.

W ostatnich dniach wypoczynku młodzież miała okazję wybrać się na krytą pływalnie. Młodzi ludzie spędzili tam czas, ciesząc się intensywnym pływaniem, jak i chwilami relaksu w jacuzzi, które również było dostępne na terenie krytej pływali. Bezchmurne niebo i ciepłe promienie słońca zachęciły również do wyjścia nad Zalew Zamojski. Pierwszym interesującym punktem, które odwiedzili uczestnicy była Rotunda - historyczne miejsce, które pełniło różne funkcje na przestrzeni lat. Młodzież zobaczyła masywne mury i charakterystyczny, okrągły kształt budowli. W środku Rotundy panowała cisza i atmosfera zadumy. Po pamiątkowym zdjęciu młodzi ludzie przeszli na plażę, gdzie po rozłożeniu koca, każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wybrali kąpiele w Zalewie, inni grali w badmintona i siatkówkę plażową, a jeszcze inni zażywali kąpieli słonecznych. Największą atrakcją  okazały się rowerki wodne. Zalew otoczony zielenią i pięknymi krajobrazami oferował idealne warunki do rekreacji na wodzie. Następnego dnia młodzież gorlickiego Hufca Pracy wybrała się na wycieczkę do Zwierzyńca, gdzie podczas przejażdżki meleksami z przewodnikiem podziwiała piękno natury i krajobrazy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Nieoczekiwanym i zaskakującym punktem wycieczki okazał się spływ kajakami po rzece Wieprz. Po instruktarzu ratownika, odebraniu kamizelek ratunkowych grupa podzieliła się na dwu osobowe zespoły zajmując miejsca w kajakach. Niektórzy płynęli po raz pierwszy, więc początkowo było trochę stresu, obaw, ale i śmiechu. Jednakże wszyscy uczestnicy szybko opanowali podstawy i cieszyli się pięknem otaczającej ich przyrody. Po intensywnym dniu nadeszła chwila relaksu. Niespodzianki tego dnia nie gasły. Miłym akcentem był również tort od gospodarzy z OSiW OHP Zamość. Wieczorem młodzi ludzie rozpalili grilla, upiekli kiełbaski i w przyjaznej atmosferze pożartowali i wymieniali się wspomnieniami ostatnich dni. Na zakończenie pobytu odbyła się dyskoteka. Ostatniego dnia nastąpiło podsumowanie całego pobytu, uczestnicy otrzymali certyfikaty z ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej i po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną do Gorlic.

Fot. 1 Uczestnicy wyjazdu przed Rotundą

 

Fot.2

Fot. 2 Młodzież na basenie

 

Fot.3

 

Fot.4

 

Fot.5

 

Fot.6

Fot. 3, 4, 5, 6 Plażowanie

 

Fot.7

 

Fot.8

 

Fot.9

Fot. 7, 8, 9 Wycieczka do Zwierzyńca

 

Fot.10

 

Fot.11

 

Fot.12

Fot.10, 11, 12 Spływ kajakowy

 

Fot.13

Fot. 13 Prezent od gospodarzy OSiW OHP Zamość

 

Fot.14

 

Fot.15

Fot. 14, 15 Grill i dyskoteka na zakończenie pobytu

 

Fot.16

 

Fot.17

Fot. 16, 17 Podsumowanie

 

Fot.18

 

Fot. 19

Fot. 18, 19 Wręczenie certyfikatów ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej

 

Tekst – Małgorzata Szpera, Justyna Sajchta
Zdjęcia – Grzegorz Tumidajewicz, Rafał Łażeński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.