• Kontrast strony

W dzisiejszych czasach, pomimo tego, że tempo życia stale rośnie, coraz więcej osób decyduje się poświęcić swój czas i energię na pomaganie innym.

W dniu 28 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bieczu odbyła się wyjątkowa akcja wolontariacka, podczas której uczestnicy Hufca Pracy w Gorlicach świadczyli usługi strzyżenia, farbowania i stylizacji włosów dla podopiecznych jednostki. Wydarzenie miało na celu nie tylko poprawę wyglądu schorowanych osób, ale także podniesienie ich samopoczucia i pewności siebie. Akcja spotkała się z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony podopiecznych, jak i personelu ośrodka.

– Dzięki takim inicjatywom podopieczni czują się bardziej zauważeni i docenieni. Strzyżenie to dla nich nie tylko zmiana wizerunku, ale także okazja do interakcji i budowania relacji z innymi ludźmi – powiedziała jedna z opiekunek ŚDS.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji podkreślali, że było to dla nich niezwykle wartościowe doświadczenie.

– To była wspaniała okazja, by podzielić się swoimi umiejętnościami i dać coś od siebie tym, którzy na co dzień mogą nie mieć takiej możliwości – stwierdził uczestnik Hufca.

Hufiec Pracy w Gorlicach planuje kontynuować tego typu akcje i zachęca innych do włączenia się w działalność wolontariacką.

 

Fot.2

 

Fot.3

 

Fot.4

Fot. 1, 2, 3, 4 Wolontariusze podczas świadczenia usług fryzjerskich

 

Tekst i zdjęcia – Justyna Sajchta, Iwona Mrówka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.