• Kontrast strony

„Jesteś tym co jesz - czyli wpływ diety na zdrowie” to temat warsztatów jakie odbyły się w bocheńskiej jednostce w dniu 12 czerwca, w ramach organizacji imprezy lokalnej. Uczestnicy porozmawiali o zdrowym odżywianiu i właściwych nawykach oraz przyrządzili smaczne przekąski z wartościowych produktów.

Za duża ilość cukru w diecie, słone i tłuste przekąski, niejedzenie śniadań - takie grzeszki zdarzają się wielu osobom, jeżeli są sporadyczne, to nic się nie dzieje, gorzej jeśli wejdą w nawyk. Wtedy na pewno ucierpi na tym zdrowie. Ważne jest żeby dbać o swoją dietę i komponować wartościowy jadłospis, a samopoczucie i zdrowie na pewno stanie się lepsze. Do takich wniosków doszli uczestnicy bocheńskiego Hufca Pracy w trakcie warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania. Porozmawiali o swoich nawykach żywieniowych oraz o wartościowych produktach, które warto włączyć do menu, a na końcu przyrządzili zdrowe przekąski bez cukru, z naturalnych składników.

Zdrowe jedzenie może być pyszne i do tego pięknie wyglądać, jak nasze tortille i desery z chia – powiedziała Julia, uczestniczka warsztatów.

Komponowanie zdrowych posiłków, które dają energię, ale i witaminy i minerały to mój plan do wykonania od dzisiaj – dodała Asia.

 

Fot.2

 

Fot.3

Fot. 1, 2, 3 Uczestniczki w trakcie warsztatów

Tekst i zdjęcia – Halina Markowska Mikulska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.