• Kontrast strony

W dniu 3 maja uczestnicy wadowickiego Hufca Pracy wzięli udział w Otwartych Zawodach o Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka na strzelnicy LOK w ramach Suskiej Majówki.

Wychowawcy jednostki często zachęcają młodzież do uczestnictwa w tego typu imprezach. Szczególnie, że są organizowane z okazji różnych świąt narodowych. Ponadto młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z bronią palną, w tym przypadku z karabinkiem sportowym TOZ-14, kaliber 5,6 mm. Wszyscy uczestnicy zawodów oddali po trzy strzały próbne oraz dziesięć strzałów liczonych do tarczy z odległości 25 metrów. Tym razem się nie udało, o czym świadczą zajęte odległe miejsca od podium, ale liczył się przede wszystkim cel, nie wynik. Uczestnictwo w zawodach dało młodzieży, jak wszystkim strzelającym, sporo nowych doświadczeń oraz przyniosło silne i niezapomniane emocje.

Fot. 1 Uczestnik na stanowisku strzeleckim

Tekst i zdjęcia – Janusz Bartoszek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.