• Kontrast strony

W dniu 14 maja Młodzieżowe Centrum Kariery w Skomielnej Białej zorganizowało dla młodzieży z Branżowej Szkoły I Stopnia w Rabce-Zdroju, będącej uczestnikami Hufca Pracy w Skomielnej Białej, wizytę studyjną połączoną z giełdą pracy. Młodzież miała możliwość poznać prężnie rozwijający się zakład produkujący piękne i praktyczne wyroby ze szkła. 

Spotkanie odbyło się w Firmie Dubiel Vitrum w Rabce-Zdrój, gdzie początkowo uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie zakładu, a następnie oprowadzeni po terenie hali produkcyjnej. Młodzi ludzie mieli okazję zaobserwować jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, przyjrzeć się pracy maszyn oraz zobaczyć proces pakowania gotowych już wyrobów ze szkła do bezpiecznej wysyłki. W drugiej części przedstawiciel zakładu przedstawił zainteresowanym osobom ofertę pracy na stanowisko pracownika produkcji. Omówił warunki zatrudnienia, sposób wynagradzania oraz zakres obowiązków na proponowanym stanowisku. Giełda pracy, która często jest organizowana w ramach wizyty studyjnej, stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z różnymi stanowiskami pracy w zakładzie. Pozwala to młodzieży lepiej zaznajomić się ze specyfiką branży oraz wybrać najbardziej dopasowaną do siebie ścieżkę kariery.

 

Fot. 2

 

Fot. 3

Fot. 1, 2, 3 Uczestnicy w hali produkcyjnej

 

Tekst – Małgorzata Dziadek
Zdjęcia – Dorota Krawontka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.