• Kontrast strony

W dzisiejszym świecie uzależnienia stanowią jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia młodzieży. W erze cyfrowej, gdzie dostęp do substancji psychoaktywnych i technologii jest niemal nieograniczony, problem staje się coraz bardziej powszechny.

Aby młodzież była świadoma zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz ich długofalowych skutków, w ramach programu autorskiego „Nie szkodź sobie”, 27 maja zorganizowano kolejne działania edukacyjne. Pogadanki i warsztaty dotyczące uzależnień prowadzone dla uczestników gorlickiego Hufca Pracy sprzyjają temu, aby młodzież zyskała pełną świadomość zagrożeń i wiedziała jak ich unikać. Młodzi ludzie coraz częściej stają się ofiarami nałogów, które mogą mieć duży wpływ na ich rozwój fizyczny i psychiczny - młode organizmy są bardziej podatne na działanie toksyn. Dodatkowo, aby pokazać uczestnikom jak nie zatracić się w dobie łatwego dostępu do substancji psychoaktywnych, Internetu i gier komputerowych, wybrano się do parku oraz na boisko plażowej piłki siatkowej.

 

Fot.2

Fot. 1, 2 Młodzież podczas aktywności

Tekst i zdęcia – Małgorzata Szpera

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.