• Kontrast strony

W miesiącu kwietniu w proszowickim Hufcu Pracy uczestniczki w ramach konkursu „Aktywność - dobry wybór” zorganizowały zbiórkę zabawek na rzecz krakowskiego szpitala.

Akcja miała na celu zebranie jak największej ilości materiałów szkolnych, zabawek, puzzli, gier, klocków, książek, malowanek, naklejek dla małych wojowników, którzy każdego dnia stawiają czoła chorobom w szpitalnych murach. Do zbiórki przyłączyli się uczestnicy proszowickiego Hufca Pracy, Szkoły Podstawowe, lokalni przedsiębiorcy, pracodawcy oraz prywatne osoby, które z plakatu stworzonego na jej potrzeby dowiedziały się o wydarzeniu. Udało się uzbierać naprawdę pokaźną ilość zabawek, które wyposażą nowo powstały oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz zostaną rozdane przez Marshalla - psa do zadań specjalnych na pozostałych oddziałach szpitalnych wywołując uśmiech na twarzach dzieci. Zabawki pomogą umilić czas spędzony w szpitalu i chodź na chwilę odciągną uwagę od choroby.

– Zdrowie to jest najcenniejsza rzecz jaką mamy w życiu – powiedziała Natalia, po skończeniu zbiórki.

Dla całej społeczności proszowickiego Hufca Pracy jest to ogromna radość, że mogła się przyczynić do tak słusznej sprawy, dziękując wszystkim ludziom dobrego serca zaangażowanym w zbiórkę.  

 

Fot. 1 Uczestniczki z zebranymi zabawkami

fot. 2

 

fot. 3

Fot. 2, 3 Przekazane dary w szpitalu

 

Tekst i zdjęcia – Monika Stasik

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.