• Kontrast strony

W dniu 17 czerwca w Hufcu Pracy w Wadowicach z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, odbyły się zajęcia dotyczące honorowego krwiodawstwa.

Światowe Zgromadzenie Zdrowia (WHO) w 2005 roku ogłosiło coroczne obchody Światowego Dnia Krwiodawcy, aby podziękować honorowym dawcom krwi na całym świecie za ich dar. Nagłośnienie tematu ma też na celu zachęcić do oddawania krwi jak największą rzeszę dawców. Podczas zajęć młodzi ludzie dowiedzieli się, że honorowe krwiodawstwo to zarówno wspaniała idea, jak i niezastępowalna metoda leczenia. W Polsce oparte jest ono na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Człowiek jest jedynym źródłem tego leku. Pobiera się ją tylko od zdrowych osób po spełnieniu odpowiednich warunków, o których młodzież została poinformowana.

Mamy nadzieję, że świadomość, że jest to najcenniejszy dar, jaki mogą ofiarować drugiemu człowiekowi, wzbudzi wśród młodzieży potrzebę wstąpienia w szeregi tej wyjątkowej grupy społecznej jaką są honorowi dawcy krwi.

Fot. 1 Młodzież podczas zajęć

Tekst i zdjęcie – Janusz Bartoszek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.