• Kontrast strony

Z okazji 25-lecia obecności Polski w NATO oraz 20-lecia jej akcesji do Unii Europejskiej, w dniu 26 czerwca młodzi ludzie z limanowskiego Hufca Pracy wybrali się na spacer do pobliskich lasów, aby wypróbować kilku metod i technik survivalowych.

Uczestnicy spaceru wykorzystując łatwo dostępne materiały mieli za zadanie m.in. ułożyć małe ognisko oraz rozpalić ogień za pomocą soczewki. Następnym punktem było odnalezienie swojej lokalizacji i ustalenie kierunku wędrówki z wykorzystaniem mapy oraz kompasu. W czasie marszu młodzi ludzie dzielili się także na grupy, aby znaleźć w lesie rzeczy możliwe do zjedzenia. Wśród znalezisk najczęściej występowały poziomki, grzyby oraz jeżyny. Dodatkowo dla lepszej komunikacji liderzy grup mieli możliwość porozumiewania się między sobą za pomocą krótkofalówek. Na koniec, podczas odpoczynku na polanie, młodzież miała możliwość obserwacji krajobrazu za pomocą lornetki.

– Bardzo lubię chodzić po lesie i szukać grzybów, dlatego chętnie wziąłem udział w tej wyprawie, aby dowiedzieć się czegoś nowego – powiedział Kuba, uczestnik wycieczki.

Dzięki wspólnej współpracy udało się bardzo sprawnie wykonać założone cele wycieczki i bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego punktu.

 

2

 

3

 

4

Fot. 1, 2, 3, 4 Uczestnicy podczas zajęć survivalowych

Tekst i zdjęcia – Dawid Kędroń

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.