• Kontrast strony

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie, pomimo swoich szkolnych obowiązków, wspierają innych i zrealizowali kolejną inicjatywę, która rozwinęła ich empatię oraz odpowiedzialność społeczną.

Działanie „Słodkie wypieki” skierowane było do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach i polegało na samodzielnym przygotowaniu ciast, które osłodzą im codzienność. Po wybraniu odpowiednich przepisów młodzi kucharze upiekli szarlotki, pierniki i babki piaskowe, które przekazali mieszkańcom Domu w dniu 22 maja. Wręczając ciasto młodzież przekonała się, jak poprzez prosty gest, jakim jest upieczenie ciasta, można podarować innym trochę radości i uśmiechu. Inicjatywa dokonana została w ramach programu „Ja w społeczeństwie”, który realizowany jest w lanckorońskim Ośrodku od marca, a jego głównym celem jest zachęcenie uczestników do przyjęcia aktywnej postawy w społeczeństwie.

 

Fot. 2

Fot. 1, 2 Uczestnicy podczas pieczenia ciast

 

Fot. 3

Fot. 3 Uczestnicy podczas przekazania ciasta

Tekst i zdjęcia – Kamila Łopata, Małgorzata Pasternak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.