• Kontrast strony

W ramach realizacji inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. Siła jest w nas - Pomoc „Braciom mniejszym”, która jest skierowana do małych zwierząt, młodzi ludzie z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca.

W dniu 20 maja uczestnicy jednostki udali się z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Klika tygodni przed planowanymi odwiedzinami młodzież ogłosiła wśród kolegów, kadry Ośrodka oraz lokalnej społeczności zbiórkę karmy i różności dla psów i kotów przebywających w schronisku. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a liczba zebranych darów przerosła oczekiwania organizatorów. Zebrane produkty uczestnicy zawieźli do azylu. Podczas wizyty młodzież została oprowadzona po terenie schroniska. Pracownicy przybliżyli uczestnikom szczegóły dotyczące swej pracy i opowiedzieli wiele ciekawostek na temat funkcjonowania placówki. Wizyta w schronisku była nie tylko okazją do przekazania darów, ale również do rozbudzenia świadomości na temat problemu bezdomnych zwierząt. Możliwość niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym istotom była dla młodych ludzi jak zawsze ogromnym źródłem satysfakcji.

Fot. 1 Uczestnicy podczas przekazywania darów

 

Fot.2

 

Fot.3

 

Fot.4

 

Fot.5

Fot. 2, 3, 4, 5 Uczestnicy w trakcie oprowadzania po terenie schroniska

Tekst i zdjęcia – Klaudia Kolasa

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.