• Kontrast strony

Rekreacja jest ważnym aspektem życia, który może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego, zwiększenie poczucia szczęścia i dobrego samopoczucia oraz budowanie więzi społecznych. Istotne jest zachęcanie młodzieży do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

W dniu 18 czerwca uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie udali się na wycieczkę nad Jezioro Mucharskie. Wyjazd nie tylko miał stworzyć odpowiednie warunki do rozwijania aktywności fizycznej, ale przede wszystkim miał za zadanie uświadomienie młodzieży w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać nad wodą. W tym celu uczestnicy odwiedzili ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Oddział Wadowice. Podczas spotkania zapoznali młodzież z pracą ratownika wodnego, wskazali jak powinno wyglądać kąpielisko i jak bezpiecznie z niego korzystać. Młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany na co dzień oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pomocy. Ratownicy przygotowali dla młodzieży niespodziankę, w postaci przejażdżki łodzią motorową po Jeziorze Mucharskim. Dla uczestników był bardzo wartościowy czas, podczas którego uzyskali dostęp do odpowiedniej dawki wiedzy i odpowiednich form rekreacji.

Fot. 1 Pamiątkowe zdjęcie

Fot.2

 

Fot.3

Fot. 2, 3 Młodzież podczas aktywności

 

Tekst – Małgorzata Pasternak
Zdjęcia – Klaudia Kolasa

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.