• Kontrast strony

Tradycyjnie w ostatnią sobotę maja odbył się już po raz siedemnasty Pieszy Rajd Szlakami Konfederatów Barskich ,,Na tropach historii’’ organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony. Wyprawa w formie gry terenowej stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z historią Lanckorony. Jest to wydarzenie pełne przygód i dobrej zabawy, którego celem jest popularyzacja miejscowości i propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Forma rajdu pozostała od lat niezmienna, gdyż cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród licznej grupy uczestników.

Od kilkunastu lat uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie chętnie biorą udział w Rajdzie Konfederatów Barskich. W tym roku impreza, ucząca historii wśród lokalnych zabytków i miejsc historycznych, obyła się 25 maja. Młodzież podjęła się wyzwania i wyruszyła w 10 km trasę. Docierając do poszczególnych punktów kontrolnych należało poddać się sprawdzianom z zakresu historii, kojarzenia faktów, czy wykazać zdolnościami plastycznymi. Udział w wydarzeniu był także doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się mapą, współpracy w grupie oraz szybkiego podejmowania decyzji o kolejnych działaniach. Po przybyciu na metę uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody, poczęstunek oraz mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych.

 

Fot.2

 

Fot.3

Fot. 1, 2, 3 Uczestnicy podczas Rajdu Szlakami Konfederatów Barskich

 

Fot.4

Fot. 4 Uczestnicy podczas integracji i rozdania nagród na mecie rajdu

 

Tekst i zdjęcia – Dagmara Gasińska-Liszkiewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.