• Kontrast strony

W dniu 24 maja uczestnicy z Hufca Pracy w Skomielnej Białej pamiętali o swoich mamach. Młodzież z jednostki spotkała się na zajęciach plastycznych, aby wykonać kwiatowe laurki oraz ułożyć życzenia pod hasłem „Dla Mojej Kochanej Mamy”.

Podczas warsztatów uczestniczki wzięły udział w dyskusji na temat rodziny oraz roli mamy we współczesnym świecie. Zgodnie stwierdziły, że jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, do którego należy się przygotować już we wczesnej młodości. Pewne nawyki i zwyczaje pozostają, a musza być one najwyższymi wartościami, które przekazuje się w dorosłym życiu swoim pociechom. Dzieci stanowią fundament rodziny odpowiedzialnej i dobrze funkcjonującej, dlatego ważne jest słuchanie mądrych rad i uwag, które przekazują kochane mamy.

Wykonane laurki będą stanowić podziękowanie dla mam za wszystko co dla nas robią i czego nas uczą – mówi Sylwia, uczestniczka zajęć.

Niech żyją jak najdłużej w zdrowiu, radości i szczęściu – dodaje Natalia, uczestniczka spotkania.

W ramach wolontariatu młodzi ludzie włączyli się również w organizację imprez dla Mam - Koncertu Szkoły Muzycznej, który odbędzie się 17 maja oraz w Przedstawienia pt. „Zagubiony czas” zaaranżowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej. Młodzi ludzie przygotowywać będą dekoracje oraz upominki. Dnia 29 maja wesprą swoją pomocą organizację Dnia Matki w Przedszkolu Samorządowym, dbając o sprzęt muzyczny i nagłośnienie.

 

Fot. 1, 2 Uczestniczki przygotowujące laurki podczas zajęć plastycznych

 

 

Fot. 3, 4 Wykonane laurki i życzenia dla mam

 

Tekst – Marta Augustyn
Zdjęcia – Kaja Kościelniak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.