• Kontrast strony

aalogo

Dnia 12 maja w Barcicach młodzież z Polski i Niemiec rozpoczęła realizację projektu „Kielnią i piłką”. Głównym celem jest przyuczenie do zawodu murarz uczestników grupy niemieckiej przez rówieśników z grupy polskiej.

W ramach wydarzenia zaplanowano zajęcia integracyjne, wieczory narodowe, warsztaty murarskie, zajęcia ruchowe i wyjazdy edukacyjne. Podczas pierwszych dni uczestnicy przeprowadzili spotkanie organizacyjne, na którym opracowali regulamin, podzielili się na grupy, zorganizowali zajęcia integracyjne i pierwsze warsztaty tematyczne. Projekt jest realizowany przez uczestników z Hufca Pracy w Starym Sączu działającego przy Małopolskiej WK OHP, w partnerstwie z uczestnikami z You&Your Chance Darius Niesporek z Solingen.

Wydarzenie jest dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

 

Fot. 2

 

Fot

Fot. 1, 2, 3 Uczestnicy projektu podczas zajęć integracyjnych

 

Tekst i zdjęcia – Leszek Olech

logo pnwm dopisek pion CMYK 1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.