• Kontrast strony

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi angażuje się w działalność charytatywną pokazując, że solidarność i empatia nie są im obce.

W dniu 20 czerwca, w ramach realizacji Inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. „Siła jest w nas – adopcja serca”, uczestnicy Ośrodka i Wychowania w Lanckoronie wzięli udział w zajęciach dotyczących programu „Adopcja serca – Szkoła życia”, które na celu miały zapoznanie z działalnością Stowarzyszenia Ruchu Maitri. Młodzież obejrzała materiał filmowy oraz wykonała gazetkę, na której umieściła informację dotyczącą opisu inicjatywy oraz kwestionariusz osobowy podopiecznej. Uczestnicy chętnie przyłączyli się do akcji, przekazując zebrane środki finansowe na kształcenie 17 letniej Yvette Kamararungu, mieszkanki Burundi. Dzięki pomocy materialnej otrzymuje ona konkretne wsparcie, możliwość rozwoju i szansę na lepsze życie. Na zakończenie spotkania młodzież zaplanowała kolejne działania, które będzie realizować po wakacjach, by po raz kolejny wesprzeć dziewczynkę.

Fot. 1 Młodzież w czasie projekcji filmu o Stowarzyszeniu Ruchu Maitri

 

Fot.2

Fot. 2 Uczestnicy przy gazetce informacyjnej

Tekst i zdjęcia – Klaudia Kolasa

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.