• Kontrast strony

11 czerwca  uczestnicy Hufca Pracy w Wadowicach wzięli udział w ostatnim, realizowanym od kwietnia, etapie programu pt. „Dobry wybór” – udając się na wycieczkę do Krakowa.

Tego dnia młodzież z dużym zaangażowaniem wzięła udział w zajęciach o charakterze  sportowym w Centrum Wspinaczkowym „Forteca”. Uczestnicy musieli wykazać się siłą, dużą odwagą oraz sprytem, pokonując ścianki wspinaczkowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Wszystko to działo się pod bacznym okiem instruktorów oraz przy pełnej asekuracji. Następnie młodzi ludzie udali się do Muzeum Inżynierii i Techniki, aby wraz z przewodnikiem, w otoczeniu starannie odrestaurowanych przedmiotów i urządzeń, odbyć podróż w czasie. Młodzież poznała uroki Krakowa. Była to cenna lekcja historii ukazująca tempo rozwoju cywilizacyjnego, ogromnego postępu w dziedzinie inżynierii oraz techniki. Wspólna wycieczka była okazją do poprawy kondycji fizycznej. Wszyscy zadowoleni wrócili do Wadowic, w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. 1, 2 Uczestnicy ćwiczy na ściance wspinaczkowej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. 3, 4 Młodzież przed Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. 5  Podczas zwiedzania Muzeum

Tekst – Janusz Bartoszek
Zdjęcia – Joanna Pławny, Janusz Bartoszek

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.