• Kontrast strony

W gorlickim Hufcu zakończył się trwający od kwietnia program autorski ,,Aktywni razem”, promujący zdrowy tryb życia poprzez sport.

W ramach wydarzenia zorganizowano wyjątkową wycieczkę ścieżką rowerową do Szymbarku. Trasa wiodła przez malownicze tereny pełne zieleni i spokojnych zakątków, idealnych do aktywnego wypoczynku. Uczestnicy korzystali z licznych punktów odpoczynkowych rozmieszczonych na trasie, gdzie można było złapać oddech, zjeść przekąskę i nabrać sił do dalszej jazdy. Dodatkową atrakcją były siłownie plenerowe, które pozwoliły młodym ludziom na rozgrzewkę i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dzięki temu wycieczka była nie tylko przyjemnością, ale również doskonałą okazją do zadbania o kondycję fizyczną. Jej celem było zwiedzanie renesansowego Kasztelu, jednej z pereł polskiej architektury epoki odrodzenia. Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Skansen Wsi Pogórzańskiej, gdzie mogli zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi w przeszłości. To była wspaniała lekcja historii i kultury, która wzbogaciła wiedzę wszystkich uczestników. Program „Aktywni razem” zakończył się wspólnym ogniskiem, które było doskonałą okazją do integracji i podsumowania działań. Wycieczka do Szymbarku była nie tylko świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu, ale także na poznanie historii i kultury regionu. Program „Aktywni razem” okazał się strzałem w dziesiątkę, łącząc ruch na świeżym powietrzu z edukacją i integracją.

Fot. 1 Pamiątkowe zdjęcie uczestników wycieczki przed Kasztelem w Szymbarku

 

Fot.2

 

Fot.3

Fot. 2, 3 Młodzież podczas wycieczki rowerowej

 

Fot.4

Fot. 4 Uczestnicy podczas ogniska

 

Fot.5

Fot. 5 Gry integrujące

 

Fot.6

Fot. 6 Uczestnicy wycieczki

Tekst i zdjęcia – Grzegorz Tumidajewicz, Rafał Łażeński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.