• Kontrast strony

Dnia 22 maja, w ramach realizacji programu „Życie jest przede mną”, lanckorońscy uczestnicy wyruszyli na pieszą wycieczkę na Leskowiec, malowniczy szczyt w Beskidzie Małym, znany z pięknych widoków i bogatej przyrody.

Przed wyruszeniem na trasę młodzież uczestniczyła w spotkaniu organizacyjnym, podczas którego omówiono szczegóły wycieczki, zasady bezpieczeństwa oraz potrzebny sprzęt. Omówiono również aspekty Leave No Trace, promujące ochronę środowiska i odpowiedzialne zachowanie w górach. O godzinie 9:00 grupa wyruszyła z Ponikwi, wybierając szlak zielony, który prowadzi przez malownicze lasy i polany Beskidu Małego. Jest on nieco dłuższy, ale mniej uczęszczany, co pozwoliło na pełne doświadczenie spokoju i piękna górskiej przyrody. W miarę jak stawał się coraz bardziej stromy, młodzież musiała wykazać się wytrwałością i współpracą. Po 2,5 godzinnym marszu grupa dotarła na szczyt Leskowca, skąd rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na okoliczne góry, w tym na majestatyczną Babią Górę. Na szczycie uczestnicy mieli czas na odpoczynek, posiłek oraz podziwianie panoramy Beskidów. Nie zabrakło również chwil refleksji i cichych rozmów w otoczeniu pięknej przyrody. Droga powrotna przebiegała w radosnej atmosferze, a zmęczeni, ale zadowoleni wędrowcy dotarli do punktu wyjścia w późnych godzinach popołudniowych. Celem wycieczki było nie tylko zdobycie szczytu, ale także edukacja ekologiczna i aktywne spędzenie czasu na łonie natury. Piesza wyprawa na Leskowiec była cenną lekcją przyrody i współpracy. Młodzież wróciła ze wzbogaconą wiedzą oraz niezapomnianymi wspomnieniami. Takie inicjatywy są niezwykle ważne dla promowania aktywnego stylu życia i kształtowania postaw proekologicznych wśród młodych ludzi.

 

Fot.2

Fot. 1, 2 Młodzież na trasie

 

Fot.3

Fot. 3 Uczestnicy na szczycie Leskowca

 

Tekst i zdjęcia – Klaudia Kolasa

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.