• Kontrast strony

Zorganizowana w dniu 9 maja gra terenowa pod nazwą „Kraków – tu żyje się europejsko!” wpisała się w upamiętnienie niedawno obchodzonej 20. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie było okazją do unaocznienia uczestnikom Hufca Pracy (al. Skrzyneckiego) pozytywnych zmian, jakie zaszły w mieście od momentu przystąpienia Polski do wspólnoty krajów europejskich.

Trasa wiodła od Muzeum Krzysztofory via Stare Miasto i Podgórze do Muzeum Inżynierii Miejskiej na Kazimierzu. Zebrane podczas wędrówki informacje okazały się niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania skarbu w postaci pieczątki. Quest zapoznał młodzież z dwudziestoletnim już dziedzictwem Unii Europejskiej w Krakowie. Młodzi ludzie poszerzyli wiedzę na temat korzyści dla Krakowa, wynikających z integracji europejskiej. Poznali inwestycje i projekty współfinansowane z unijnego budżetu, mające istotny wpływ na codzienne życie mieszkańców miasta. Na przykładzie stolicy Małopolski, gra okazała się doskonałym pretekstem do poszerzenia wiedzy o danym obszarze. Poza niekwestionowanym walorem edukacyjnym, umożliwiła efektywne wykorzystanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Spacerując lub biegając po mieście uczestnicy znajdowali się w ciągłym ruchu. Powyższy fakt sprzyjał ich aktywności fizycznej. Co istotne, przedsięwzięcie przyczyniło się również do pogłębienia integracji uczestników z poszczególnych grup wychowawczych.

 

Fot. 1 Instruktaż poprzedzający grę

 

Fot. 2

 

Fot. 3

 

Fot. 4

Fot. 2, 3, 4 Uczestnicy podczas questu

 

Fot. 5

Fot. 5 Młodzież w punkcie docelowym

Tekst i zdjęcia – Krzysztof Milewski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.