• Kontrast strony

Dnia 2 maja w Młodzieżowym Centrum Kariery w Limanowej zakończył się bezpłatny kurs „Barber z elementami stylizacji fryzur męskich”. Brali w nim udział uczestnicy oraz absolwenci limanowskiego Hufca Pracy.

W dzisiejszych czasach dbałość o wygląd jest niezwykle istotna, nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Coraz więcej osób szuka sposobów na doskonale zadbane włosy zarówno w życiu codziennym, jak i na specjalne okazje. Z tego powodu usługi berberskie stają się coraz bardziej popularne, a zakładów oferujących je przybywa w zawrotnym tempie. Uczestnicy kursu mieli okazję uczyć się od instruktorów, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas zajęć praktycznych młodzież miała możliwość wypróbowania różnych technik strzyżenia, modelowania włosów oraz używania odpowiednich produktów do stylizacji. Kurs ten nie opierał się tylko na zdobyciu wiedzy teoretycznej i praktycznej, była to również świetna okazja do poznania technik komunikacji i budowania relacji z klientem. Młodzi ludzie uczyli się słuchać jego potrzeb, zrozumieć preferencje oraz doradzić w wyborze fryzury, która będzie idealnie dopasowana do osobowości i stylu życia.

– Uczestnictwo w kursie było dla mnie niezwykle inspirującym doświadczeniem. Zdobyłam nowe umiejętności i nauczyłam się jak rozwijać swoją kreatywność oraz jak rozmawiać z klientem. Teraz czuję się zdecydowanie pewniejsza w swoich umiejętnościach – powiedziała jedna z uczestniczek.

Była to atrakcyjna forma zdobywania kwalifikacji, przydatnych młodzieży podczas poszukiwania pracy. Na zakończenie uczestnicy przystąpili do egzaminu wewnętrznego i otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.

 

fot.2

Fot. 1, 2 Uczestnicy w trakcie kursu

 

fot.3

Fot. 3 Uczestniczka wykonująca cięcie męskie

Tekst i zdjęcia – Edyta Olszewska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.